Zarządzanie nieruchomościami — nasze standardy

Zarządzanie nieruchomościami przeznaczonymi do wynajmu to skomplikowany, wieloetapowy proces, którego efekt zależy od jakości poszczególnych elementów usługi. Doskonale znamy realia rynku i potrafimy się w nich skutecznie odnaleźć. Nasze usługi są realizowane w sposób w pełni profesjonalny i odpowiedzialny.

mieszkania

Indywidualne podejście i elastyczne warunki współpracy

Od lat skutecznie funkcjonujemy na rynku zarządzania nieruchomościami. Doskonale zdajemy sobie sprawę z różnych powodów, z jakich nasi klienci przekazują nam swoje mieszkanie czy obiekt do obsługi. Współpracę zawsze rozpoczynamy od rozmowy, która pozwala nam zaproponować najkorzystniejsze pod względem finansowym rozwiązania. Nasze metody działań dostosowujemy do oczekiwań klienta, wiedząc, że jego zadowolenie jest dla nas najważniejsze. Elastyczne warunki współpracy, pełna kontrola klienta nad wynajmowanym mieszkaniem oraz ogromne możliwości rozszerzania współpracy to krótka charakterystyka naszej oferty zarządzania nieruchomościami.

Skuteczne dokumentowanie stanu mieszkania

Mieszkanie do wynajęcia to inwestycja, która ma za zadanie pracować możliwie jak najefektywniej przez długie lata. Doskonale rozumiemy, że klient, przekazując nam zarządzane nieruchomością, powierza nam ogromny kapitał. Za korzystanie z tego majątku płaci lokator, decydując się na zawarcie umowy najmu. Ogromnym problemem jest ponoszenie kosztów związanych z ewentualnymi zniszczeniami w mieszkaniu. Właściciel nie może godzić się na ich opłacanie, ponieważ umniejszałoby to jego zysk z inwestycji. Naszym zadaniem jest zatem szczegółowe udokumentowanie stanu lokalu. Dzięki temu możliwe jest odbieranie nieruchomości w stanie niepogorszonym lub skuteczne dochodzenie praw na drodze sądowej.

Profesjonalne zdjęcia to kluczowy element oferty

Profesjonalne zdjęcia to kluczowy element oferty

Profesjonalna sesja zdjęciowa to kluczowy czynnik pozwalający na sprawne i korzystne dla właściciela wynajęcie mieszkania. Odpowiednie materiały promocyjne zachęcają do obejrzenia mieszkania szerokie grono osób, co z kolei przekłada się na droższe i szybsze wynajęcie nieruchomości. Klienci, mając do wyboru atrakcyjne wizualnie mieszkanie w podobnej cenie do lokalu prezentującego się na materiałach przeciętnie, dokonają oczywistego wyboru. Konkurencja na rynku najmu w dużych miastach jest zbyt duża, żeby można było sobie pozwolić na niedociągnięcia w tak istotnym aspekcie. Samo inwestowanie w mieszkania to dopiero początek. Kolejnym krokiem jest przygotowanie i atrakcyjne zaprezentowanie obiektu na wynajem. Nasze sesje zdjęciowe nie polegają jedynie na zrobieniu zdjęć wszystkich pomieszczeń w nieruchomości. Ich celem jest przedstawienie wszystkich zalet mieszkania, budynku, okolicy, a także lokalizacji. To jedyna droga do skutecznego zachęcenia potencjalnych lokatorów, którzy bardzo często nie znają topografii obcych dla siebie miast.

Trafiony opis mieszkania i lokalizacji uwzględniający wszystkie atuty to niezbędne minimum

Profesjonalne zdjęcia pozwalają zachęcić klienta do obejrzenia mieszkania na żywo, ale nie mniej istotny jest opis oferty. To, czego nie można pokazać, należy precyzyjnie opisać słowami. W zarządzaniu nieruchomościami szczególną uwagę zwracamy na opis zalet i możliwości obiektu oraz jego najbliższej okolicy i położenia. Pamiętamy o tym, o czym wielu zapomina – każda nieruchomość ma swoje zalety. Aby jednak dostrzec poszczególne atuty, potrzebne jest zarówno doświadczenie eksperckie, jak i czas. My efektywnie wskazujemy zalety mieszkań i lokalizacji lokatorom. Dzięki nam dowiedzą się, że prezentowana przez nas oferta jest idealną dla nich.

Szeroki zakres działań marketingowych

Profesjonalne materiały reklamowe nie byłyby w stanie wzbudzić odpowiedniego zainteresowania, gdyby nie sprawnie przeprowadzony marketing. Nasze działania realizujemy systematycznie przy użyciu wielu dostępnych narzędzi. Współpracujemy z portalami, za których pośrednictwem poszukują mieszkań różne grupy klientów. Działania marketingowe realizujemy już po kilku dniach od zawarcia z klientem umowy na zarządzanie nieruchomością. Prowadzimy także reklamę w ostatnim miesiącu trwania umowy najmu. To często pozwala zrealizować pierwsze prezentacje kilka minut po odebraniu mieszkania, skutecznie redukując okresy pustostanów.

estate-agent

Prawdziwa weryfikacja potencjalnego najemcy

Weryfikacja potencjalnych lokatorów przed zawarciem umowy najmu to temat niezwykle odpowiedzialny, choć bardzo często pomijany. Dla nas standardem jest szczegółowe sprawdzenie potencjalnego lokatora. Duże zainteresowanie obsługiwanymi przez nas mieszkaniami sprawia, że możemy wybierać wśród lokatorów, godząc się na współpracę z tymi oferującymi najwyższy stopień bezpieczeństwa. W celu sprawdzenia wiarygodności finansowej potencjalnych lokatorów sprawdzamy ich w rejestrze dłużników, a także w razie wątpliwości korzystamy z innych sprawdzonych metod – w zależności od potrzeb i możliwości. Nigdy nie zawrzemy umowy najmu z przymusu. Nigdy nie zawrzemy umowy najmu, chcąc jak najszybciej zainkasować swój zysk – jest to nie możliwe przy naszej konstrukcji umowy o zarządzaniu nieruchomością. Znamy ryzyko związane z inwestowaniem w mieszkania do wynajęcia i zrobimy co w naszej mocy, aby maksymalnie je zmniejszyć.

Współpracujemy z BIG info monitor BIGInfomonitor

Umiejętnie skonstruowana umowa zwiększa poziom bezpieczeństwa właściciela mieszkania

Umowa najmu jest najważniejszym dokumentem całego procesu zarządzania nieruchomością. Stąpaniem po cienkim lodzie jest korzystanie z gotowych, ogólnodostępnych wzorów. Częstym problemem jest to, że brzmią one wiarygodnie, ponieważ zawierają niedozwolone klauzule i tak naprawdę w żaden sposób nie chronią interesów właściciela. Osoba udostępniająca wzór umowy nie zastanawia się czy w Twoim interesie jest zawarcie umowy na czas oznaczony, czy nieoznaczony. Udostępnia swój wzór, a osoby niemające doświadczenia i odpowiedniej wiedzy będą z niego korzystać do momentu natrafienia na spór natury prawnej lub odkrycia błędów merytorycznych dotyczących strategii najmu.

Czym różni się nasza umowa od wątpliwej jakości wzorów dostępnych w sieci ?

Umowa używana przez nas jest dokumentem wypracowanym na podstawie wieloletniego doświadczenia w pracy przy zarządzaniu nieruchomościami. W okresie, w którym uczyliśmy się rynku, zachodziły zmiany w prawie, nastrojach rynkowych, a także doświadczaliśmy na własnej skórze często absurdalnych sporów z lokatorami. Adaptowaliśmy się do pojawiających się zmian, wypracowując mnóstwo unikalnych rozwiązań. Wszystko to w celu maksymalnego zwiększenia bezpieczeństwa właściciela nieruchomości – naszego klienta. Doświadczenie wynikające z obsługi niezliczonej ilości najmów pozwoliło na wybranie odpowiedniej formy umowy, czyli takiej, która pozwala zaplanować długofalowo finanse osobiste i wygrać spór sądowy w razie problemów z lokatorami. Dobrym potwierdzeniem jakości naszego dokumentu jest uznanie osób ze środowiska prawniczego.

Protokół zdawczo-odbiorczy – potwierdzeniem kondycji Twojej nieruchomości

Protokół zdawczo-odbiorczy – potwierdzenie kondycji Twojej nieruchomości

Protokół zdawczo-odbiorczy to obok umowy najważniejszy dokument całego procesu zarządzania nieruchomością. Jego celem jest szczegółowe udokumentowanie stanu i wyposażenia mieszkania, a nie, tak jak często jest to interpretowane – wypisanie co ważniejszych jego elementów. Wyposażenie mieszkania jest bardzo istotne i aby je chronić, potrzebny jest szczegółowy opis każdego elementu oraz dokładna dokumentacja zdjęciowa w ramach protokołu zdawczo-odbiorczego. Odbierając lokal po roku lub kilku latach, musimy na podstawie wcześniejszego protokołu porównać stan mieszkania i wyposażenia. Jeżeli opisy nie będą szczegółowe, odbiór lokalu po wygaśnięciu umowy nie będzie wyglądał tak, jak powinien. Niestety, koszty doprowadzenia lokalu do stanu pierwotnego uszczuplą majątek właściciela nieruchomości. Lokator w sytuacji przedstawiania wątpliwej jakości dowodów nie będzie się zgadzał z naszymi zarzutami, a właściciel nigdy nie obroni w sądzie swoich racji. Warto pamiętać, że sąd nie ma podstaw do przyznania Ci racji w sytuacji, gdy nie dysponujesz pełną dokumentacją, szczególnie zaś protokołem zdawczo-odbiorczym mieszkania. Starannie przygotowany protokół oraz dokładna dokumentacja zdjęciowa to u nas standard. Odbiory z uwzględnieniem kurzu na kontaktach i kamienia na baterii umywalkowej również, ponieważ nie jest nam obojętny Twój majątek. Dbamy o niego i chcemy, aby przynosił Ci jak najwyższy zysk przez jak najdłuższy okres. Starannie skonstruowany protokół zdawczo-odbiorczy mieszkania jest w tym wypadku wyjątkowo istotny.

Uczciwe reprezentowanie interesów właściciela

Zarządzanie nieruchomością to nie tylko solidna realizacja wszystkich obowiązków wynikających z umowy zawartej z klientem. Długotrwała obecność w branży sprawiła, że dostrzegamy jasne i ciemne strony rynku. Nie zgadzamy się z zasadą, że co dozwolone przez prawo lub zapisy w umowie pośrednictwa należy realizować względem naszego klienta. Postępujemy zgodnie z naszym kodeksem etycznym i naszymi zasadami moralnymi. Reprezentujemy interes właściciela.

odznaka
Potrzebujesz pomocy przy obsłudze najmu?
Skontaktuj się z nami – potrafimy pomóc!