mieszkaniami

Kupno mieszkania pod wynajem

Zastanawiasz się, jak bezpiecznie i skutecznie ulokować swój majątek w nieruchomościach na wynajem? Rozwiążemy Twoje problemy, realizując kupno mieszkania pod wynajem. Nasza wiedza oraz doświadczenie to gwarancja satysfakcjonującego zwrotu z inwestycji oraz większe bezpieczeństwo.

Inwestowanie wypracowanego przez lata majątku to niezwykle odpowiedzialny proces. Szczególnie istotne jest, aby pamiętać o nieodłącznym elemencie każdej formy inwestycji – ryzyku. Niezależnie, czy Twoje środki bezpiecznie spoczywają na lokacie bankowej, czy też są ulokowane w nieruchomości, jako inwestor zawsze ponosisz ryzyko. Ten nieodłączny element inwestycji może zostać zmniejszony, jeżeli w odpowiednim momencie skorzystasz z doświadczenia specjalistów w zakresie budowania efektywnego portfela inwestycyjnego, prawa, ekonomii, historii oraz znajomości rynku. Racjonalnie przeprowadzone kupno mieszkania pod wynajem daje ogromne możliwości zmniejszania ryzyka. Wiele zależy od działalności inwestora.

dom na sprzedaż

Dlaczego warto rozważyć inwestowanie w mieszkania?

Inwestowanie w mieszkania jest atrakcyjne z wielu powodów. Szczególnie istotne są:

  • możliwość uzyskania wysokiej stopy zwrotu z inwestycji,

  • względnie wysoki poziom bezpieczeństwa inwestycji,

  • możliwość uzyskiwania przychodu pasywnego po zleceniu obsługi najmu zarządcy najmu,

  • odporność inwestycji na inflację (wraz ze wzrostem cen rosną ceny najmu),

  • możliwość zyskania na wzroście ceny nieruchomości,

  • regularne, comiesięczne wpływy za najem mieszkania.

Wymienione powyżej główne przyczyny niebywałej atrakcyjności sprawiają, że inwestowanie w mieszkania cieszy się rosnącą popularnością. Według komunikatu NBP w kwietniu 2017 roku wycofano z rachunków bankowych rekordowe 4 miliardy złotych. To jednoznaczny dowód na to, że Polacy szukają korzystniejszych form inwestowania od popularnych, ale nie atrakcyjnych w ostatnim czasie lokat bankowych. Inwestowanie w mieszkania jest wyjątkowo konkurencyjnym i wartym rozważenia pomysłem.

Czy inwestowanie w nieruchomości do wynajęcia jest ryzykowne?

Inwestowanie niezależnie od formy wiąże się z ryzykiem. W dużym stopniu inwestor może wpłynąć na zmniejszenie wspomnianego ryzyka, ale istnieją także czynniki, na które nie ma wpływu. Ogromną ilość zagrożeń można wyeliminować, korzystając z wiedzy o rynku. Doświadczenie i znajomość różnych prawnych casusów pozwala dodatkowo wykluczyć ewentualne problemy. Warto pamiętać, że samo kupno mieszkania pod wynajem nie oznacza, że efektywnie zainwestowało się swój kapitał. Może się nawet okazać, że dużo lepiej postąpiłoby się, nie wypłacając pieniędzy z banku.

Kiedy mogłoby się tak zdarzyć, czyli kilka najczęstszych błędów inwestorów...

1. Kupujesz mieszkanie dlatego, że Ci się podoba i chętnie sam byś w nim zamieszkał,
2. Dokonujesz zakupu mieszkania po zbyt wysokiej cenie,
3. Kupujesz mieszkanie z rynku pierwotnego, ignorując zupełnie oferty z rynku wtórnego,
4. Kupujesz mieszkania pod wynajem, nie zważając na długoterminowość inwestycji.

Omówione powyżej błędy i problemy to jedynie przysłowiowy wierzchołek góry lodowej. Wspomniane czynniki stanowią elementy ryzyka możliwe do zmniejszenia lub całkowitego wyeliminowania podczas inwestowania w mieszkania. Niestety nie zawsze jest taka możliwość. Takie ryzyko pojawia się w momencie ingerencji państwa w rynek. Dobrym przykładem są programy umożliwiające „tani wynajem”, narzucanie warunków umowy najmu, utrudnianie eksmisji nierzetelnych lokatorów itp.

Świadome inwestowanie

Wszystkich czynników decydujących o ryzyku nie możemy niestety opisać, ale możemy pomóc w znalezieniu odpowiedniej nieruchomości, czyli takiej którą zainteresują się odpowiednie grupy najemców. To jest głównym wyznacznikiem przy kupnie mieszkania pod wynajem — uwzględnienie potrzeb przyszłych lokatorów pozwoli do minimum skrócić czas potrzebny na ich znalezienie. Gwarantujemy, że nasze doświadczenie i wiedza pozwolą uniknąć wielu przykrych rozczarowań, zmniejszyć ryzyko i na pewno odblokować ogromną ilość czasu niezbędnego do znalezienia odpowiedniej inwestycji oraz jej późniejszego obsługiwania.

Zastanawiasz się jakie są nasze standardy wykonywania usługi zakupu nieruchomości?

Kupno mieszkania pod wynajem i co dalej?

Znalezienie atrakcyjnej nieruchomości i kupno mieszkania pod wynajem to dopiero początek drogi. Wynajmowanie to wieloetapowy i skomplikowany proces, o czym wiedzą wszyscy, którzy mieli okazję zajmować się takimi inwestycjami. Nasza działalność rozpoczęła się od świadczenia usługi zarządzania najmem, czyli kompleksowego przejęcia obowiązków związanych z najmem. Jeżeli nie masz pomysłu, jak zająć się swoją nieruchomością lub brak Ci czasu i wiedzy, warto sprawdzić naszą ofertę. Na pewno możemy Ci pomóc.

Potrzebujesz pomocy przy wynajmie – opiekujemy się mieszkaniami pod wynajem kompleksowo

Elastyczne warunki współpracy

Elastyczne warunki współpracy

Niezależnie z której z naszych usług pragniesz korzystać – pomocy przy wynajmie, sprzedaży czy zakupie nieruchomości nasza oferta będzie uszyta na miarę Twoich potrzeb. Jesteśmy elastyczni i nikogo nie zmuszamy do korzystania z pełnego pakietu naszych usług. U nas to klient decyduje, do czego jesteśmy mu niezbędni. Elastyczna forma współpracy to niewątpliwie nasza unikatowa zaleta, a dla klienta swoboda dokonywania decyzji oraz pełna kontrola. Mieszkasz za granicą i wiesz, czego poszukujesz, ale nie możesz dokonywać oględzin nieruchomości ze względu na odległość? Mamy w ofercie usługę, która pozwoli rozwiązać problem za każdym razem, gdy się pojawi bez uwiązywania umowami. Wybierz takie usługi, które szczególnie docenisz, a my będziemy szczęśliwi, mogąc Ci pomóc.