Czy warto kupić mieszkanie pod wynajem?

Zakup mieszkań pod wynajem jest coraz bardziej popularną formą lokowania kapitału. W dzisiejszych czasach zyski z wynajmowania mieszkań są większe i pewniejsze od lokat czy rachunków oszczędnościowych w bankach. Przy dokonywaniu decyzji o zakupie mieszkania pod wynajem, należy jednak pamiętać, że jest to inwestycja dużego ryzyka. Koszty jakie poniesiemy to nie tylko koszt zakupu nieruchomości, ale także jej wykończenia i późniejszych remontów.

Niewątpliwą zaletą wynajmu mieszkań jest uzyskiwanie stałego dodatkowego dochodu, wyższego od tego, który jest możliwy na lokatach lub rachunkach oszczędnościowych. W ciągu roku możesz zainkasować 4-5% wartość mieszkania.

Jakie mieszanie jest najlepsze pod wynajem?

Kupując mieszkanie pod wynajem, trzeba dobrze je wybrać. Warto podjąć przemyślaną decyzję, bo można wtedy liczyć na większe zyski z najmu. Aby łatwo znalazło najemców, powinno spełniać kilka podstawowych warunków:

Dobra lokalizacja. Najlepiej jeśli znajduje się blisko przystanku, dworca metra albo innego węzła komunikacyjnego.

Bogate wyposażenie zawsze zwiększa zainteresowanie mieszkaniem i podwyższa jego wartość.

Dobry stan mieszkania – w im lepszym będzie stanie, tym mniej będziemy musieli wydać na ewentualny remont.

Dogodny rozkład. Najlepiej kupować lokale z kilkoma niezależnymi pokojami, najgorszą inwestycją są mieszkania z przechodnimi pokojami.

Budynek w jakim się znajduje. Czy lepiej kupić stare mieszkanie w bloku z wielkiej płyty, czy nowe w apartamentowcu? Mieszkanie w starszym budownictwie będzie tańsze, więc szybciej się zwróci, ale za to będzie z roku na rok tracić na wartości. Lokale w nowoczesnych budynkach są droższe, więc będą się dłużej zwracać.

Jeżeli chcesz kupić mieszkanie na wynajem, ale nie masz czasu albo ochoty zajmować się szukaniem i wybieraniem odpowiedniego lokalu, skorzystaj z naszej pomocy. Nasza firma zrealizuje dla Ciebie zakup optymalnego mieszania pod wynajem, nasze doświadczenie w tej branży daje gwarancję bezpieczeństwa inwestycji.